середа | 7 червня 2023 | 08:19
12.09.2017

Соціальний діалог – шлях до узгодження інтересів держави, роботодавців та працівників. Засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної соціально-економічної

Актуальні та гострі питання, що зараз найбільш турбують працівників області, обговорили 08 вересня учасники розширеного засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної соціально-економічної ради, яке відбулося під головуванням заступника директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Я. Ульванської. На засіданні був присутній головний правовий інспектор праці ЦК Укрелектропрофспілки В. Кучинський.

У засіданні взяли участь від сторони органів влади: Р. Джура – Бурштинський міський голова та О. Гринів – заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації - начальник відділу, керівник секретаріату ОТСЕР; від профспілкової сторони: І.Басюк – голова Ради профспілок області, В. Уєвич – перший заступник голови Ради профспілок області, заступник співголови ОТСЕР, У. Гураль – заступник голови ради профспілок області, В. Гриньків – голова обласної ради профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості та Р. Каравацький – голова профкому Бурштинської ТЕС; від сторони роботодавців: В. Скригунець – заступник голови, виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців, член ОТСЕР, В. Тихонський – голова Івано-Франківської міської організації роботодавців та Д. Шмигаль – в.о. директора Буршинської ТЕС.

Під час засідання обговорено наступні питання:

1. Узгодження позицій сторін соціального діалогу області щодо погодження проекту Закону України “Про колективні угоди та договори”.

2. Розгляд та обговорення рекомендацій Національної тристоронньої соціально-економічної ради та спільної позиції профспілкової сторони та сторони роботодавців з питання “Про реформу системи охорони здоров’я та забезпечення населення лікарськими засобами і медичними послугами”.

3. Про ситуацію на Бурштинській ТЕС.

Найбільш гостру дискусію визвала інформація голови обласної ради профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості В. Гриньківа про ситуацію на Бурштинській ТЕС, яка виникла у зв’язку з невиплатою заробітної плати працівникам комбінату спортивних споруд та передачею об’єктів соціальної сфери в управління Агенції місцевого економічного розвитку м. Бурштина. Заслухавши та обговоривши аргументи голови профкому Бурштинської ТЕС Р. Каравацького та в.о. директора підприємства Д. Шмигаля, позицію Бурштинського міського голови Р. Джури, враховуючи думку головного правового інспектора праці ЦК Укрелектропрофспілки В. Кучинського з метою недопущення загострення соціальної напруги на підприємстві рішенням виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради в.о. директора Бурштинської ТЕС Д. Шмигаля зобов’язано терміново перерахувати профкому Бурштинської ТЕС недофінансовані у серпні ц. р. кошти на утримання комбінату спортивних споруд згідно з пунктами 6.2 і 6.6 колективного договору та до 15.10.2017 року забезпечити в повному обсязі фінансування соціальної сфери Бурштинської ТЕС відповідно до умов діючого колективного договору; голові профкому Бурштинської ТЕС Р. Каравацькому рекомендувати відповідно до абз.3 ст.32 КЗпП України повідомити працівників про зміну істотних умов праці (лист адміністрації Бурштинської ТЕС від 10.08.2017 року). Для оцінки правомірності положень Угоди про співпрацю між Бурштинською ТЕС і АМЕР м. Бурштина щодо організації ефективного функціонування комбінату спортивних споруд від 04.08.2017 року вирішено створити незалежну комісію, до складу якої включити юристів від Бурштинської міської ради, Ради профспілок області та обласного об’єднання організацій роботодавців, якій провести детальний аналіз Угоди та надати висновок щодо повноважень АМЕР м. Бурштина на збереження гарантій працівників комбінату спортивних споруд (в т.ч. забезпечення утримання штату та джерел на виплату заробітної плати). Крім того, управлінню Держпраці в області спільно з управлінням праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації доручено здійснити перевірку виконання умов колективного договору на підприємстві.

Розглянувши та обговоривши проект Закону України “Про колективні угоди та договори”, підготовлений тристоронньою робочою групою, утвореною рішенням Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради від 31.03.2016, виконавчий комітет обласної тристоронньої соціально-економічної ради погодив законопроект із зауваженнями, а саме, абз. 1 п. 3 Прикінцевих положень проекту, який передбачає внесення змін до ч. 7 ст. 65 Господарського кодексу України, викласти у редакції: “На підприємствах, які використовують найману працю, між стороною роботодавця і стороною працівників укладається колективний договір, яким регулюються трудові, соціально-економічні відносини роботодавців і працівників, їх представників”, вилучивши з цього речення словосполучення “може укладатися”.

Під час обговорення рекомендацій Національної тристоронньої соціально-економічної ради та спільної позиції профспілкової сторони та сторони роботодавців з питання “Про реформу системи охорони здоров’я та забезпечення населення лікарськими засобами і медичними послугами” учасники засідання зазначали, що галузь охорони здоров’я впродовж років перебуває в кризовому стані через тривале та значне недофінансування (у середньому 40-60% від потреби та в межах 3% від ВВП). Так, незабезпеченість до кінця 2017 року бюджетними призначеннями за медичною субвенцією працівників області складає 181 млн. гривень. За результатами обговорення соціальні партнери домовились рекомендувати Кабінету Міністрів України при запровадженні загальнообов'язкового державного медичного страхування фінансування цієї системи здійснювати за рахунок існуючих загальнодержавних податків, без додаткового навантаження на роботодавців і працівників. Визначити конкретну систему фінансування державного гарантованого мінімуму медичної допомоги населенню; включити до переліку медичних послуг з повною оплатою за рахунок коштів Державного бюджету послуги з лікування інфекційних хвороб та профілактики щеплень проти інфекційних хвороб, які включені до календаря щеплень, а також послуги з надання протитуберкульозної допомоги; розроблений перелік гарантованих медичних послуг та лікарських засобів виносити на обговорення із соціальними партнерами не пізніше 15 серпня поточного року та вносити на розгляд Верховної Ради України разом з проектом Державного бюджету на відповідний рік.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: