четвер | 30 червня 2022 | 16:38
27.12.2017

Прес-реліз щодо проведення засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради та ради обласного об’єднання організацій роботодавців, яке відбулося 26 грудня 2017 року.

Здійснення соціально-економічних реформ пов’язане з загостренням соціальних проблем, конфліктів, розбіжностей, які потребують узгодження інтересів різних соціальних груп та владних структур цивілізованим, безконфліктним шляхом. Інструментом вирішення цієї проблеми слугує соціальний діалог. Саме про це йшлося в ході спільного розширеного засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради та ради обласного об’єднання організацій роботодавців, яке відбулося 26.12.2017 року.
Соціальні партнери підвели підсумки реалізації в області основних положень Закону України “Про соціальний діалог в Україні” та намітили основні пріоритети спільної діяльності на 2018 рік.
Учасники заходу відзначили, що в області вибудовано цілісну систему діалогових відносин між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з профспілками та роботодавцями: діють координаційні ради профспілок, забезпечено представництво профспілок та організацій роботодавців у складі колегій облдержадміністрації та райдержадміністрацій. Голови координаційних рад профспілок міст і районів області та представники роботодавців включені до складу робочих груп з оперативного відстежування за додержанням законодавства про працю на підприємствах, які планують вивільнення робочої сили, робочих груп з підготовки проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку районів, міст обласного значення і програм зайнятості населення.
Налагоджена співпраця облдержадміністрації, Ради профспілок області та обласного об’єднання організацій роботодавців щодо вироблення узгоджених рекомендацій до нормативно-правових актів, які є нагальними для громадськості краю. Зокрема, внесено пропозиції до законопроекту № 6439 від 12.05.2017 року “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів”, до Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство; підготовлено звернення до Кабінету Міністрів України з рекомендаціями щодо доопрацювання проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах”, до голови Верховної Ради України А. Парубія щодо необхідності першочергового внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”; ініційовано внесення змін до ст.8 Закону України “Про збір та облік  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо встановлення єдиного соціального внеску для фізичних осіб-підприємців, у яких працюють інваліди, в розмірі 8,41 %., до законодавства України у сфері зайнятості в частині раціонального використання коштів єдиного соціального внеску та мотивування роботодавців у створенні робочих місць.
Одночасно, децентралізація зміщує тематику діалогу з площини суто соціальної до проблем перспективи розвитку регіону і підприємства. Проблемним є той факт, що на рівні районів та міст обласного значення не співпадає структура профспілок та роботодавців.Так, тристоронні ради від сторони профспілок представляють, в основному, бюджетні організації (освіта, медицина, культура, держслужбовці), а роботодавців – виробнича сфера. З огляду на це, профспілки відчувають значний “дефіцит” соціальних партнерів на територіальному рівні. Тому сторони домовились у 2018 році продовжити спільну роботу з вироблення узгоджених рішень щодо реалізації завдань, визначених Стратегією розвитку області на період до 2020 року, а також зосередити увагу на підвищенні ефективності діяльності органів соціального діалогу в умовах децентралізації влади через механізм залучення представників територіальних громад до консультацій  з питань формування та реалізації на відповідній території державної економічної та соціальної політики, регулювання економічних, соціальних і трудових відносин та шляхів подальшого їх розвиткуактивізації діяльності територіальних тристоронніх органів на рівні районів та міст обласного значення.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: