четвер | 30 червня 2022 | 16:01
28.03.2019

Засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної тристоронньої ради

На черговому засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської обласної тристоронньої ради, яке відбулося 28.03.2019 року, соціальні партнери обговорили найбільш актуальні питання, що хвилюють громадськість краю. Зокрема, на порядок денний винесено питання:
1. Про порядок визначення категорій та погодження списків працівників, які підлягають обов’язковим медичним оглядам іврегулювання актуальних проблем медичної галузі.
2. Про стан виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.
З порядком визначення категорій та погодження списків працівників, які підлягають обов’язковим медичним оглядам ознайомила присутніх головний державний інспектор праці відділу гігієни та експертизи умов праці Управління Держпраці в області О. Острижнюк.
З інформацією про юридичні непорозуміння, пов’язані зі скасування нормативно-правових актів з охорони праці в медичній галузі, зокрема і наказу МОЗ України від 23.03.1993 № 54 “Про затвердження Переліку робіт, на яких встановлюються доплати за несприятливі умови праці працівникам організацій та установ медичної освіти України” виступила голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я Н. Бирчак.
Про стан виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області доповіла заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації О. Гринів.
Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в області С. Салига розповіла присутнім про роботу з підприємствами-боржниками і заходи, які вживаються з метою забезпечення права працівників на своєчасну виплату заробітної плати.
Крім того, учасники заходу інформовані про основні зміни, які запропоновано внести до законодавчих актів з питань оплати праці та трудових відносин, зокрема, доопрацьованим проектом Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права працівників на своєчасну виплату заробітної плати”, законопроектом щодо гарантій забезпечення мінімальної заробітної плати та оплати праці на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці, проектами законів “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню не задекларованої праці” та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оплати праці працівників підприємств, установ, організацій”.
За підсумками засідання, зважаючи на важливість проблеми, сторони соціального діалогу області прийняли ряд рішень, спрямованих на вирішення обговорюваних проблемних питань, а також домовились опрацювати оприлюднені законопроекти кожною стороною та подати пропозиції і доповнення до них для обговорення на черговому засіданні тристоронньої ради.

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: