четвер | 30 червня 2022 | 16:36
05.07.2019

На Кіровоградщині відбулося чергове засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради

Питання про забезпечення промисловості області інженерними та робітничими кадрами та якості їх підготовки, розглянуто 04 липня 2019 року на засіданні тристоронньої соціально-економічної ради Кіровоградської області.
Засідання відбулося під керівництвом голови Федерації профспілок області Максима Баланенка, за участі тимчасово виконуючої обов’язки голови ОДА Світлани Лобанової та генерального директора обласного об'єднання організацій роботодавців Олександра Саінсуса.
Участь у засіданні взяли члени обласної тристоронньої ради, а також представники вищих та професійно-технічних навчальних закладів області.
Про підготовку робітників закладами профтехосвіти поінформував начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський, який відзначив позитивні зрушення у підготовці кадрів, які відбулися протягом 2017-2018 років.
Так, протягом двох років 31,5 мільйон гривень було вкладено у створення навчально-практичних центрів на базі закладів профтеохосвіти та в укомплектування їх новою технікою і обладнанням. Відкриття таких осередків значно вплинуло на якість підготовки робітничих кадрів. Сьогодні в області вже працює 4 таких центри, цього року в області планують створити ще два навчально-практичних центри з підготовки токарів-верстатників, фрезерувальників та слюсарів.
У минулому році 6,2 мільйона гривень з обласного бюджету вкладено у часткове оновлення матеріально-технічної бази закладів профтехосвіти та 11,5 мільйона гривень – у відновлення соціально-побутової бази ПТУ.
Позитивні результати у якості підготовки кадрів спричинила також зміна організаційних і методичних підходів, зокрема, впровадження елементів дуальної форми навчання. За два роки уже є позитивний результат співпраці закладів з роботодавцями, які працевлаштовують випускників дуальної форми.
Проводиться робота і щодо введення в ПТУ області нових професій, відповідно до потреб роботодавців. У найближчих планах створення на базі закладів профтехосвіти центрів професійної досконалості за різними напрямами.
Про підготовку інженерних кадрів вищими навчальними закладами області поінформували проректор Центрально українського національного технічного університету Олександр Левченко та директор Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ Микола Сторожук.
Щодо проведеної роботи з перепідготовки кадрів, підвищення їх кваліфікації та професійного навчання безробітних громадян поінформувала директор обласного центру зайнятості Лілія Колесник.
Крім того, обговорено питання щодо сприяння органами виконавчої влади розвитку промислових підприємств області.
Серед проблем забезпечення промисловості регіону кадрами учасники засідання виокремили питання демографічної ситуації та трудової міграції населення області за кордон.
В рамках засідання було також розглянуто питання про стан виконання у 2018 році Територіальної угоди між Кіровоградською обласною державною адміністрацією, обласним об’єднанням організацій роботодавців та Федерацією профспілок області на 2014-2017 роки.
За результатами, прийнято рішення про початок переговорного процесу між сторонами соціального діалогу щодо укладення зазначеної угоди на новий термін, відповідно до положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки.