четвер | 26 травня 2022 | 05:37
10.12.2021

Члени виконкому Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради та координаційного комітету сприяння зайнятості населення провели виїзне засідання на ВО «Карпати».

NTSER

9 грудня за участю заступника Голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко на базі ДП ВО «Карпати» в рамках роботи Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради відбулося спільне засідання виконавчого комітету ради та координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

На обговорення учасників винесено питання про стан і очікуване поліпшення інвестиційного клімату на Прикарпатті, перспективи створення нових робочих місць.

Заступниця Голови облдержадміністрації зауважила, що впровадження інвестиційних проєктів позитивно вплине на соціально-економічний розвиток нашої області, оскільки вони дають можливість створювати нові робочі місця.

Як зазначив заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Володимир Попович , з метою стимулювання процесу залучення іноземних інвестицій в економіку області проводиться робота щодо підготовки інвестиційних продуктів та реалізації заходів з формування сприятливого інвестиційного клімату. Зокрема, виготовлено інформаційно-презентаційні матеріали про область, які розповсюджуються серед потенційних інвесторів. Також, з метою цілеспрямованого формування привабливого інвестиційного іміджу області матеріали поширюються під час заходів міжнародного характеру.

В результаті успішної співпраці з іноземними інвесторами в області споруджено або технологічно оновлено низку нових виробничих потужностей у галузях машинобудування, деревообробки, хімічної промисловості, агровиробництва та альтернативної енергетики. Упродовж останніх років область посідає провідні місця у рейтингу інвестиційної привабливості регіонів України. За обсягом іноземних інвестицій на одного жителя область займає 5 місце в Україні.

Поряд з цим, було зазначено, що для зменшення міграції робочої сили і утримання кваліфікованих кадрів на території області, потрібно залучати службу зайнятості до усіх інвестиційних проєктів, що сприятиме не лише створенню нових робочих місць, а й укомплектуванню підприємств персоналом, безпосередньо з числа безробітних осіб, які зареєстровані в службі зайнятості.

За підсумками засідання з метою покращення інвестиційного клімату області та забезпечення припливу інвестицій, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування рекомендовано підготувати промоційні та інформаційні матеріали щодо інвестиційної привабливості місцевих громад області для внутрішнього і зовнішнього інвесторів, розробити інвестиційні паспорти територіальних громад; торгово-промисловій палаті доручено провести в 2022 році семінар-навчання з питань інвестиційного забезпечення розвитку територій для фахівців райдержадміністрацій та виконкомів територіальних громад. Одночасно, Стороні органів виконавчої влади спільно з Стороною роботодавців під час розроблення програми соціально-економічного та культурного розвитку області на наступний період передбачати створення нових робочих місць на основі залучення інвестиційних проектів.

 

Прес-служба НТСЕР