вівторок | 9 серпня 2022 | 20:17
18.02.2022

Засідання Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

NTSER

17 лютого в приміщенні Ради профспілок Івано-Франківської області відбулося чергове засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради (ОТСЕР), на якому розглянуто чотири питання порядку денного.

Про стан і проблеми забезпечення виплат заробітної плати в закладах і установах охорони здоров’я областідоповідала голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я  Наталія Бирчак, яка зазначила, що в умовах реформи галузі охорони здоров’я, змін в оплаті праці  працівників охорони здоров’я після прийнятої Кабінетом Міністрів Постанови, яка передбачає підвищення базової заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров'я державної та комунальної власності, головними залишаються питання фінансування галузі, вчасної виплати зарплати, а також невідворотного скорочення працівників. Є чимало законодавчих колізій в питанні оплати праці, зокрема медиків в закладах освіти.

Значну дискусію викликало  питання порядку денного - «Про звернення і скарги працівників управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області на несприятливу ділову обстановку в структурах управління», про що доповідав заступник голови – виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Скригунець. Позаяк в управлінні Фонду в області зараз працює спеціальна комісія, сторони ОТСЕР вирішили повідомити центральний орган ФСС про свою позицію з цього питання і почути думку комісії.

На завершення питань порядку денного Співголова виконкому ОТСЕР Ярослава Ульванська в своїй доповіді наголосила, що процес децентралізації, постійні виклики взаємовідносин сторін соціального діалогу зумовили давно назріле поглиблення механізму діалогу на рівні територіальних громад та райдержадміністрацій з внесенням відповідних змін до законодавства України, яке регулює сферу взаємовідносин сторін соціального діалогу, адже, підвищення відповідальності територіальних громад має зараз значний вплив на соціально-економічний розвиток та  соціальний діалог на місцевому рівні.

Сторони соціального діалогу прийняли ряд рішень, спрямованих на вирішення обговорюваних питань порядку денного, а також напрацювали ряд звернень виконкому ОТСЕР до Прем’єр-Міністра України, відповідних центральних відомств та народних депутатів України.

Прес-служба НТСЕР