середа | 7 червня 2023 | 09:42
12.10.2015

Bідбулося розширене засідання постійно діючої робочої групи Івано-франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради “Гідна праця в Україні – реалії та перспективи”

7 жовтня 2015 року у Всесвітній день дій за гідну працю відбулося розширене засідання постійно діючої робочої групи Івано-франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради “Гідна праця в Україні – реалії та перспективи”. Учасники засідання не тільки констатували й обговорили найбільш гострі соціально-економічні проблеми, але й обмінялись конструктивними думками щодо шляхів їх вирішення.
Звертаючись до присутніх, перший заступник голови ради профспілок області В.Уєвич зазначив, що гідна праця є необхідною умовою забезпечення гідної якості життя. Він зосередив увагу присутніх на проблемах забезпечення захисту соціально-економічних та трудових прав працівників в умовах скорочення економічної активності підприємств, установ та організацій. Стурбованість профспілок викликає зниження і так невисокого  життєвого рівня населення, необґрунтоване підвищення цін на товари, продукти харчування, ліки,  тарифи на житлово-комунальні послуги. Було відмічено важливість посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці та захисту прав працівників.
Представники галузевих профоб’єднань М.Габорак і Н.Бурлака звернули увагу  й на інші проблеми. Зокрема,  загальнообов’язкового державного соціального страхування,  руйнацію  санаторно-курортного лікування та дитячого оздоровлення, стану доріг та пасажирських перевезень,  підготовки до опалювального сезону
Заступник  співголови обласної тристоронньої соціально-економічної ради, начальник управління праці облдерж-адміністрації Я.Ульванська  зупинилась на проблемах, пов’язаних з низьким рівнем оплати праці державних службовців. Вона підкреслила, що гідна праця – це, перш за все, гідна заробітна плата, а оплата праці держслужбовців не підвищувалась з 2008 року. Не може не викликати тривоги і підготовка до адміністративно-територіальної реформи, яка спрямована на децентралізацію влади, однак, знову розпочинається з скорочення чисельності     

апарату та територіальних органів виконавчої влади, а не з визначення функцій, без проведення розрахунків сум зменшення навантаження на бюджет країни після компенсаційних виплат скороченим працівникам. Проведення реформ у такий спосіб просто дискредитує її.
У своєму виступі директор виконавчого апарату обласного об’єднання організацій роботодавців В.Стригунець підкреслив, що на сьогодні найболючішими  залишаються продуктивна  зайнятість населення та  рівень заробітної плати працюючих, пенсій, стипендій, заборгованість із виплати заробітної плати. Гострим питанням стоїть неефективність  соціального діалогу на державному рівні між Урядом, роботодавцями та профспілками. За його словами,  роботодавці зацікавлені у зростанні заробітної плати, однак, через велике податкове навантаження вони  ухиляються від сплати податків, поширюється корупція, росте зневага до гідності людини праці. Подолання цих ганебних явищ вимагає консолідації усіх профспілок і потребує встановлення та дотримання відповідних правових норм урядами усіх країн. на необхідності ефективної взаємодії сторін соціального діалогу щодо забезпечення можливості колективного захисту інтересів працюючих і роботодавців. І одним із шляхів вирішення цього питання є укладання колективних договорів і угод, в тому числі на національному та територіальному рівнях.
Присутні обговорили питання, пов`язані із складовими гідної праці, відповідно до підходів МОП, а саме: можливості отримання продуктивної та справедливо оплачуваної роботи; досягнення безпеки на робочому місці; створення сучасних робочих місць; забезпечення соціального захисту сімей працюючих; кращі можливості особистого розвитку і соціальної інтеграції; свобода висловлення особистих переконань; свобода об’єднання та участь у прийнятті рішень, які впливають на життя працівників та членів їх сімей; рівні можливості і рівне ставлення до жінок та чоловіків у сфері праці.
За підсумками засідання сторони соціального діалогу області підтримали ініціативу профспілкової сторони щодо звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення розв’язання проблем українського суспільства, насамперед, шляхом створення  конкурентоспроможних безпечних робочих місць з гідною оплатою праці та  викоріненням бідності серед працюючих, погашенням заборгованості з виплати заробітної плати, відновленням ефективної діяльності Державної інспекції праці. Крім того, одноголосно підтримано проект звернення обласної ради до Президента України П.Порошенка, Прем’єр-міністра України А.Яценюка, Голови Верховної Ради України В.Гройсмана щодо оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців.

Прес-служба НТСЕР