середа | 7 червня 2023 | 09:47
02.11.2015

Діяльність природних монополій має контролюватися і регулюватися на місцевому рівні

Діяльність природних монополій має контролюватися і регулюватися на місцевому рівні. На цьому наголосив під час засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради голова Черкаського обласного об'єднання роботодавців Борис Райков.

"Ні для кого не секрет, що тарифи затверджуються в Києві, а доцільно було б робити це на місцевому рівні. При цьому,  затвердження тарифів має не допускати включення необґрунтованих втрат і непрофільних витрат", - сказав під час свого виступу на соціально-економічній раді Борис Райков. Одним із параметрів регулювання діяльності природних монополістів є регулювання ціни на їхню продукцію або послуги.

 На сьогоднішній день тільки у Черкаській області налічується більше 40 суб'єктів господарювання, які надають послуги з тепло-, водопостачання, водовідведення, та газо- електропостачання.

Розглядаючи приклад з вантажними перевезеннями, голова Черкаського обласного об'єднання роботодавців зазначив, що починаючи з середини 2014 року по теперішній час, тарифи на цей вид послуг зросли на 46%. Відповідно, витрати вантажовідправників, орієнтовно, зросли щонайменше на 8,5 млрд.грн.

"Як може виживати і бути конкурентною промисловість, коли тарифи на енергоносії зростають такими темпами? Тільки тарифи на електроенергію, починаючи з 1 січня 2014 року, для промислових підприємств, зросли на 54,2% по першому класу напруги і на 45% - по другому класу", - зауважив Борис Райков. – "Скільки б збереглося підприємств, якби ціни на сировину, що надається природними монополіями, були знижені? Держава повинна заробляти не на вартості сировини, а поповнювати бюджет за рахунок створеної підприємствами доданої вартості", - додав він.

Голова об'єднання роботодавців Черкащини також наголосив, що продукція підприємств - природних монополістів використовується в усіх без винятку виробничих процесах, і задовольняє першочергові потреби населення. "Результат функціонування природних монополій прямо або опосередковано впливає на діяльність всіх суб'єктів ринку і має велике загальнонаціональне значення", - резюмував Борис Райков.

Джерело: ФРУ