У період з 1 по 3 серпня 2019 року в Нігерії відбувся Глобальний форум зайнятості молоді, який було проведено Міжнародною організацією праці за підтримки Уряду Нігерії.
У ході заходу більше 200 молодих організацій із 65 країн виступили із закликом провести ,,систематичні зміни” у політиці зайнятості молоді, зазначивши, що ,,бізнес як правило не працює для молоді”.
Наприкінці триденного форуму, в якому взяв участь Генеральний директор МОП Гай Райдер, були прийняті рекомендації, які слугуватимуть основою для реалізації заклику МОП щодо дій стосовно зайнятості молоді до 2030 року.
Представники молоді закликали прийняти орієнтовану на зайнятість макроекономічну та галузеву політику, а не лише на економічне зростання, а також на укріплення стійкості до змін клімату.
Вони також підкреслили необхідність залучення більших інвестицій з метою доступу до якісної системи освіти та розвитку навичок. Процес має бути доповнений індивідуальними підходами до навчання протягом усього життя та сертифікацією навичок.
Політика ринку праці повинна приділяти більше уваги якості та орієнтації на робочі місця, на користь молодих жінок, молодих людей з обмеженими можливостями, молодих мігрантів та біженців, працівників неформального сектору, молоді в сільській економіці та представників небезпечних професій, корінних осіб та етнічних груп.
Потрібно більше акцентувати увагу на переході від низькоякісної, низькопродуктивної самозайнятості до більш продуктивного, інноваційного підприємництва. Зокрема, існує потреба у проведенні політики та розробці нормативно-правових актів, що поважають права молодих працівників.
Крім того, учасники форуму наголошували на необхідності забезпечення ґендерної рівності та більшого захисту трудових прав молоді.
Генеральний директор МОП, виступаючи на заході, наголосив на важливій ролі, яку відіграють молоді жінки та чоловіки у визначенні рішень та сприянні співпраці між секторами та континентами. Він підтвердив готовність МОП працювати з молоддю та для молоді та закликав усі зацікавлені сторони будувати майбутнє, яке б відповідало цілям та прагненням молоді.
Під час заходу Гай Райдер презентував цифрову платформу знань Глобальної ініціативи щодо гідної праці для молоді, яка пропонує інструменти, публікації, бази даних та тематичні ресурси задля підтримки заходів із працевлаштування молоді.
Участь у Форумі взяли також представники Урядів, профспілок, організацій роботодавців та громадянського суспільства.
Під час форуму було прийнято рішення про вжиття заходів із стимулювання створення робочих місць за рахунок структурної трансформації, особливо у таких галузях, як цифрова, зелена, креативна та охорона здоров’я. В ході дискусій обговорювалося питання щодо важливості партнерських відносин.
Інформація із сайту Міжнародної організації праці (неофіційний переклад).