середа | 7 червня 2023 | 09:06
09.12.2019

Зупинемо ґендерне насильство у сфері праці!

NTSER

9 грудня 2019 року Міжнародною організацією праці проведено круглий стіл, присвячений обговоренню Конвенції 190 та Рекомендації 206 про викоренення насильства та домагань у сфері праці, які були прийняті делегеатами країн-членів МОП під час 108-ї сесії Міжнародної конференції праці в червні 2019 року.

Даний захід відбувся в рамках кампанії ООН ,,16 днів активізму проти ґендерно-обумовленого насильства”. Для підвищення обізнаності та активізації зусиль з адвокації боротьби з насильством та домаганнями, установи системи ООН проводили заходи та ділилися знаннями про викоренення насильства і домагань у період з 25 листопада по 10 грудня 2019 року. В свою чергу, МОП долучилася до кампанії в Україні через підтримку у проведенні інформаційно-роз’яснювальних заходів у профспілкових об’єднаннях та на робочих місцях.

Під час круглого столу обговорили важливість прийняття Міжнародних трудових стандартів МОП, можливість ратифікації Конвенції 190, а також об’єднання зусиль сторін соціального діалогу для викоренення насильства і домагань у сфері праці.

У ході заходу експерт МОП (Будапешт), Маріко Оучі представила основоположні принципи Конвенції 190 та зупинилася на причинах прийняття даних стандартів.

Представники профспілкової сторони поінформували учасників круглого столу про заходи, які було проведено у регіонах України щодо протидії насильства у сфері праці та захисту прав та інтересів. Сфера охоплення склала 1500 працівників. Також було наголошено на необхідності імплементації прийнятих стандартів у чинне законодавство.

Зі свого боку, представник Урядової сторони зазначила про доцільність розроблення дорожньої карти щодо ратифікації Конвенції 190 та проведення аналізу вітчизняного законодавства задля внесення до нього бракуючих необхідних пунктів та подальшої ратифікації зазначеної Конвенції.

В свою чергу, координатор програм МОП з ВІЛ та СНІД у сфері праці, Лариса Савчук наголосила на важливості проведення соціологічного дослідження з метою виявлення реальних даних щодо насильства.

За результатами круглого столу буде продовжено роботу із ратифікації Конвенції 190, зокрема планується створити робочу групу та розробити План заходів із затвердження новоприйнятих Міжнародних стандартів.

Прес-служба НТСЕР