понеділок | 26 жовтня 2020 | 12:22
10.12.2019

МОП проведено захід щодо питання заборгованості із виплати заробітної плати

NTSER

10 грудня 2019 року Міжнародною організацією праці в рамках проекту МОП ,,Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної зарплати та рівного винагородження” проведено тристоронній круглий стіл, під час якого обговорили вирішення проблеми заборгованості з виплати заробітної плати.

У ході заходу експертами МОП був представлений правовий аналіз висновків та прямих запитів Комітету експертів з питань застосування конвенцій та рекомендацій МОП стосовно Конвенцій МОП № 95, 131 та 173. Крім того, було проаналізовано національне законодавство, що стосується регулювання питань заборгованості із виплати заробітної плати.

Представники МОП поінформували учасників круглого столу про стан заборгованості, зокрема на 1 листопада 2019 року. Так, 119, 8 тис. працівників в Україні не отримало заробітну плату. Найбільша заборгованість наявна в таких областях як Донецька (34 тис. осіб), Луганська (12,9 тис. осіб), Харківська (12,8 тис. осіб) та Львівська (10,7 тис. осіб). Щодо секторів економічної діяльності, то 94, 4 тис. осіб не отримало заробітну плату у промисловому секторі; 5,5 тис. осіб  у сфері охорони здоров’я; 4,4 тис. осіб у транспортній сфері та 4 тис. осіб у науковій та технічній діяльності. Загальна сума заборгованості склала 3438 млн. грн. Станом на 1 листопада 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів склала 46057 тис. грн.

Зі свого боку, представник Державної служби статистики України представив детальні статистичні дані щодо заборгованості з виплати заробітної плати.

У свою чергу, заступник Голови Федерації профспілок України, Шубін О. О. наголосив на відсутності інформації щодо поточної заборгованості.

Окрім того, учасники круглого столу обговорили шляхи вирішення проблеми заборгованості, один із яких полягає в оновленні існуючого вітчизняного законодавства.

Разом із тим, експертом МОП був представлений міжнародний досвід захисту заробітної плати працівників за неплатосмпроможності роботодавця.

За результатами заходу, в рамках реалізації Проекту, МОП буде продовжувати роботу над вирішенням існуючої проблеми заборгованості з виплати заробітної плати в Україні.

 

Прес-служба НТСЕР