понеділок | 25 червня 2018 | 04:56
27.06.2017

Люди з обмеженими можливостями все ще стикаються з перешкодами у процесі працевлаштування

NTSER

В Європейському соціально-економічному Комітеті (ЄСЕК) минулого тижня у Брюсселі відбулися слухання "Працевлаштування людей з інвалідністю", за результатами яких було проаналізовано виконання Директиви щодо рівного ставлення у сфері зайнятості та професійної діяльності (Директива 2000/78/ЄС) та наголошено на необхідності підвищення обізнаності роботодавців. Існуюче законодавство не здатне повністю вирішувати перешкоди, з якими стикаються люди з інвалідністю, при пошуках роботи, оскільки роботодавці часто не знають про їхні переваги. Це було одним із головних гасел слухання.

У своєму вступному слові Ірена Петраітіене, президент постійної дослідницької групи з прав інвалідів ЄСЕК, заявила: "Країни-члени повинні розпочати діалог зі своїми соціальними партнерами, з метою забезпечення рівного ставлення до людей з інвалідністю та розробки кодексів поведінки".

Слухання було зосереджено на тому, що було досягнуто до теперішнього часу у сфері виконання Директиви 2000/78/ЄС і розглянуто деякі передові практики в ЄС.

Зазначена Директива визначає загальні рамки для боротьби з дискримінацією осіб в Європейському Союзі у сфері праці незалежно від їх релігії чи віросповідання, інвалідності, віку чи сексуальної орієнтації.

Необхідність підвищення обізнаності та забезпечення рівного доступу

Учасники погодились, що, незважаючи на існування законодавства щодо прав людей з інвалідністю, все ще існує багато недоліків щодо прав людей з обмеженими можливостями при виході на ринок праці.

"Працевлаштування інвалідів на єдиному ринку праці все ще знаходиться на низькому рівні", - заявив член Європарламенту Марек Плура. "Роботодавці не мають достатнього мотиву для їх залучення, оскільки їм не вистачає знань, вони бояться додаткових витрат та бюрократії, і не обізнані у питанні стосовно субсидій, які вони можуть отримати".

Таку позицію підтримав і член комітету з питань економіки, Лінас Лазаускас, який підкреслив, що "роботодавцям бракує інформації", і що є ще кроки, необхідні для повної імплементації цієї Директиви. Як тільки вони будуть зроблені, вони "також дозволять нам реалізувати принципи ЄС".

За словами Ансофі Ленкнехт, представниці Європейського форуму з питань інвалідності, європейська законодавча база поки що не є досконалою, коли мова йде про доступ до транспорту, освіти та ін. людей з обмеженими можливостями, і сфера застосування цієї Директиви повинна бути продовжена.

Деякі учасники закликали створити кампанію з обізнаності щодо правової бази для захисту людей з особливими потребами та забезпечити інформування роботодавців щодо переваг при працевлаштуванні людей з обмеженими можливостями. Вони також закликали створити нові навчальні програми для цих громадян, щоб вони стали активними членами суспільства.

Друга група представила приклади передового досвіду Європейського Союзу, включаючи представників різних програм та асоціацій ЄС, що надають підтримку інвалідам.

"Всі працівники мають право на гідне робоче місце та шлях вперед", - завершила пані Петраітіене. "Нам необхідно зосередитись на освіті, навчальних програмах та кар'єрних можливостях, а також на повному прийнятті законодавства".

Інформація з сайту Європейського соціально-економічного комітету (неофіційний переклад).

Прес-служба НТСЕР