п'ятниця | 20 липня 2018 | 11:19
09.08.2017

Європейська Платформа зацікавлених сторін щодо циркулярної економіки. Оголошено конкурс на подання заявок щодо вираження інтересів

NTSER

Європейська Платформа зацікавлених сторін щодо циркулярної економіки рухається вперед! Європейський Комітет та Європейська Комісія оголосиликонкурс на подання заявок  щодо вираження інтересів, з метою формуваннякоординаційної групи.

Перехід європейської економіки від лінійної моделі «видобувати-виробляти-споживати-викидати» до більш циркулярної, де вартість ресурсів зберігається в циклах виробництва та споживання, є однією з ключових проблем, з якими стикається Європа.

План дій щодо циркулярної економіки, прийнятий Європейською комісією в грудні 2015 року, є кроком у правильному напрямку, щоб прискорити цей перехід і допомогти всім зацікавленим сторонам скористатися можливостями, які він пропонує. Європейський економічний і соціальний комітет (ЄЕСК) запропонував свою думку стосовно Плану дій  щодо циркулярної економіки у квітні 2016 року.

У березні цього року Європейська Комісія та ЄЕСК спільно організували конференцію зацікавлених сторін, присвячену циркулярній економіці. На цій конференції були представлені останні розробки та наступні кроки щодо впровадження Плану дій щодо циркулярної економіки та започаткована Європейська платформа зацікавлених сторін щодо циркулярної економіки; другий день конференції надав можливість усім учасникам висловити свою думку стосовно того, що повинна зробити платформа і як вона повинна виглядати. Висновки щодо обговорень зявилися в травні.

Європейська Комісія та ЄЕСК працюють над розробкою Платформи, зокрема щодо її структури та цілей, посилаючись на пропозиції учасників конференції. Платформа буде спрямована на:

• Просування концепції циркулярної економіки у державах-членах, регіональних та місцевих органах влади, громадянському суспільстві та бізнесі;

• Посилення співпраці між мережами зацікавлених сторін для сприяння обміну досвідом та належною практикою;

• Сприяння виявленню соціальних, економічних та культурних бар'єрів для переходу до циркулярної економіки, що пропонується для політиків усіх рівнів управління.

Платформа буде мати координаційну групу, щоб забезпечити керівництво, посилити взаємодію між зацікавленими сторонами, керувати обміном практик та сприяти європейській дискусії щодо перешкод на шляху переходу. З метою обрання членів цієї координаційної групи, на веб-сайті Комісії наразі оголошено конкурс на подання заявок щодо вираження інтересів до 31 серпня. Зацікавлені сторони, з усіх країн ЄС, які працюють у галузі ресурсозбереження та працюють над питанням циркулярної економіки, запрошуються подати заявку!

Перше засідання координаційної групи планується провести восени цього року в Брюсселі.

 Інформція з сайту Європейського соціально-економічного комітету (неофіційний переклад).

 http://www.eesc.europa.eu/en/news-media/news/european-circular- economy- stakeholder-platform-call-expressions-interest-open;

 http://ec.europa.eu/environment/circular-economy/index_en.htm

Прес-служба НТСЕР