четвер | 30 червня 2022 | 15:45
17.02.2018

Незважаючи на економічне зростання, більшості європейських сімей загрожує бідність

NTSER

Незважаючи на економічне зростання, неповні сім’ї та багатодітні сім’ї з трьома або більшою кількістю дітей стикаються зі значними труднощами в усій Європі. У деяких країнах понад вісьми із десяти неповних сімей, загрожує бідність або соціальна ізоляція. Фінансові труднощі таких сімей в повній мірі залежать від розбіжностей у веденні політики між державами-членами. Про це свідчить новий звіт, підготовлений Європейським фондом з покращення умов життя та праці ,,Сім’ї в умовах економічної кризи: зміни в політичних заходах в ЄС”, який досліджує ситуацію сімей в Європі після економічної кризи, з глибоким аналізом політики 10 держав-членів.
У звіті висвітлено, що на сьогодні порівняно з 2008 роком більш, ніж 4,8 млн. громадян ЄС живуть у бідності. Одинокі батьки та багатодітні сім’ї, мають більший ризик опинитися на межі бідності, мати фінансові труднощі або соціальну ізоляцію. Проте існує велика розбіжність між державами-членами у веденні політики з питань сім’ї на національному рівні, а також загальними економічними показниками. Звіт виявив великі розбіжності між північними країнами та новими державами-членами ЄС. Наприклад, у 2012 році велика болгарська сім’я більш ніж у 13 разів частіше мала фінансові труднощі, ніж велика фінська сім’я.
У звіті надаються дані щодо тенденції зменшення всебічної підтримки та переходу до збільшення грошових виплат європейським сім’ям. Це може призвести до створення нових груп малозабезпечених сімей, які до кризи мали всебічну підтримку. Задля ефективної допомоги сім’ям із важким фінансовим становищем необхідно поєднати всебічну підтримку із виплатою допомоги. У звіті також висвітлено, що зміни в політиці з питань сім’ї починаючи з 2010 року в основному є наслідком ряду суперечливих питань: складність визначення реальних потреб сім’ї у зв’язку із скороченням державних ресурсів і необхідності їх справедливого (рівного) розподілу. Це означає, що політика з питань сім’ї часто не має узгодженої та інтегрованої політичної бази, і розвивається у відповідь на непередбачувані ситуації та політичні результати, а не шляхом скоординованих та структурних реформ.
Ефективність цілеспрямованих заходів, спрямованих на сім’ї, також часто обмежується вузьким визначенням того, що являє собою сім’я або неповна сім’я, і не враховує зміни у складі сімей, таких як ,,змішані” сім’ї після розлучення і повторний шлюб.
Нарешті, у звіті підкреслюється, що робота не є єдиним виходом для сімей, яким загрожує бідність. Такі заходи, як надання додаткової якісної допомоги по догляду за дітьми або надання субсидованого громадського транспорту, можуть мати великий позитивний вплив та є головним чинником у боротьбі з бідністю, соціальною ізоляцією та підвищенні якості життя сімей у всій Європі.

 

Інформація з сайту Європейського фонду з покращення умов життя та праці (неофіційний переклад).

Прес-служба НТСЕР