четвер | 30 червня 2022 | 17:03
11.04.2018

Нова веб-платформа, розроблена для працівників-мігрантів, як важливий інструмент, який сприятиме легальному працевлаштуванню.

NTSER

Коли мільйони працівників мігрують у пошуках кращого життя для себе та своїх сімей, багато хто з них потрапляє у пастку з неправдивими обіцянками недобросовісних кадрових агентств, включаючи неіснуючі робочі місця, низьку заробітну плату та небезпечні умови праці. Деякі з них опинилися в полоні примусової праці та інших форм сучасного рабства.
У зв’язку з цим, була започаткована нова веб-платформа, яка допомагає захистити працівників-мігрантів від нелегального працевлаштування, надаючи їм відгуки про агентства з набору персоналу в їх країні походження та призначення.
Платформа консультантів з кадрів (https://www.recruitmentadvisor.org/), розроблена Міжнародною конфедерацією профспілок (МКП) за підтримки Ініціативи з легального працевлаштування МОП, перелічує тисячі установ Непалу, Філіппін та Індонезії.
Ця платформа дозволяє працівникам коментувати свій досвід, оцінювати кадрові агентства та дізнаватись про їхні права. На сьогодні, вона є доступною на англійській, індонезійській, непальській та тагальській мовах, однак у подальшому буде доступною ще і на інших мовах.
Уряди підготували перелік ліцензованих агентств, а мережа профспілок та організацій громадянського суспільства у всіх цільових країнах забезпечувала стійкість платформи за допомогою працівників. Таким чином, система сприятиме найманим працівникам, які слідкують за легальним процесом набору кадрів, який базується на основі Загальних принципів та Керівних принципів МОП щодо легального працевлаштування та надаватиме корисні відгуки Урядам щодо роботи ліцензованих кадрових агентств, які можуть доповнити систему моніторингу.
Прийняття на роботу є критичним етапом, коли працівники-мігранти є більш вразливими до зловживань. ,,Недоброчесні кадрові агентства користуються недоліками, які є в правоохоронних органах або у більшості випадків працівники просто не знають про свої права. Настав час повернути владу в руки робітників, щоб оцінити кадрові агентства та показати, чи дотримуються їх обіцянки щодо робочих місць та заробітної плати”, - зазначила генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шерон Барроу.
Як правило, багато працівників не усвідомлюють те, що вони не повинні платити за прийом на роботу, щоб отримати роботу. Цей принцип є ключовим елементом, і він був включений до списку принципів МОП задля забезпечення легального набору кадрів.
,,Ця платформа може допомогти працівникам-мігрантам зробити вибір під час планування своєї поїздки на роботу до чужої країни. Ми знаємо, що коли працівник влаштовується на роботу за чесними принципами, ризик примусової праці різко зменшується ", - зауважив технічний спеціаліст МОП. ,,Ми закликаємо працівників ділитися своїм досвідом з іншими, оскільки завдяки значній кількості відгуків платформа буде дійсно корисною для мігрантів”.

Прес-служба НТСЕР