вівторок | 9 серпня 2022 | 19:31
10.12.2021

Роботодавці Німеччини, євроструктури підтримують розвиток соціального діалогу в Україні

Голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради Анатолій Кінах провів відеозустріч із представниками українсько-німецького проєкту «Удосконалення соціального діалогу в регіонах на прикладі Дніпропетровщини».

Серед учасників – представник німецької організації роботодавців NORDMETALL, керівник проєкту  Ханс Манцке, виконавчий директор Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Анатолій Дурихін та ін.

Ханс Манцке привітав поновлення роботи Національної ради як єдиного майданчику для діалогу соціальних партнерів в Україні, рішення якого нормативно закріплені до виконання. Він розповів, що це є у сфері зацікавлення ЄС. Зокрема,  про таке йшлося у відеозустрічі пана Манцке із комісаром ЄС із соціального діалогу пані Нахлес, проведеній напередодні.

"Оскільки ми зараз перебуваємо в процесі планування заходів нашого проєкту на 2022 рік, ми також хотіли б обговорити з Вами можливість проведення регіональної конференції з соціального діалогу у Дніпрі у вересні 2022 року», - підкреслив він.

Анатолій Кінах підтримав спільні зусилля німецьких та дніпровських колег, відмітивши, що Україна прагне максимально адаптувати європейський досвід в розвитку соціального діалогу, при цьому врахувавши національну специфіку.

«Ми зацікавлені об’єднати зусилля із європейськими партнерами, а також використати досвід Німеччини як однієї з найбільш прогресивних країн в напрямі ефективного функціонування соціального діалогу», - наголосив Голова Національної ради.

Він також повідомив, що Національна рада рекомендує українському уряду брати участь в подібних міжнародних проєктах,  адже їх успішна імплементація в регіонах дозволить вирішувати економічні, соціальні та ін. проблеми, що накопичилися.

Серед таких – великі масштаби трудової міграції, низька платоспроможність населення, скрутне становище промисловості через аномальний ріст цін на енергоресурси і пандемію тощо.

Представник NORDMETALL, поінформував Голову Національної ради про проведення 01 лютого 2022 року загальноєвропейської конференції у Франції, присвяченій соціальному діалогу. Українські партнери візьмуть участь або ж вивчать ухвалені там рішення пізніше, адаптуючи їх до вітчизняних реалій.

Національна рада вже активно співпрацює із міжнародними інституціями, зокрема Представництвом ООН в Україні, Міжнародною організацією праці та ін.

Сторони погодили підтримувати системні комунікації щодо підготовки вищезазначеної конференції в Дніпрі. Також домовлено постійно обмінюватися інформацією, що становить взаємний інтерес, у тому числі – щодо перспективи впровадження нових таких проєктів. 

Прес-служба НТСЕР