четвер | 30 червня 2022 | 16:52
09.06.2022

Міжнародна конференція праці

NTSER

З 27 травня по 11 червня 2022 року представники урядів, трудящих та роботодавців зі 187 держав-членів Міжнародної організації праці (МОП) обговорюють питання світу на Міжнародній конференції праці.

 На порядку денному Конференції – питання охорони праці та здоров'я, учнівства, а також соціальної економіки та економіки солідарності. На сесії виступив делегат від трудящих України, заступник Голови ФПУ, перший заступник Голови СПО об'єднань профспілок, застурник Співголови Національної ради від профспілкової сторони Олександр Шубін.

 У своєму виступі Олександр Шубін звернувся до учасників Конференції від імені мільйонів страждаючих та на згадку про тисячі загиблих у війні українських працівників та зауважив, що перед усім світом та світом праці стоять найгостріші проблеми. Вони ставлять під сумнів здатність і відданість міжнародного співтовариства до їх подолання. Доказом цього є широкомасштабна війна, розв'язана росією проти України.

Окрім того О. Шубін зазначив у свої промові, що у страшні дні війни профспілки України разом із роботодавцями та урядом України бачать своє головне завдання у підтримці та перезапуску підприємств для стабілізації та збереження робочих місць та забезпечення гідних умов праці та життя - «Незважаючи на агресію Росії проти України, нам вдалося зберегти соціальний діалог, працює Національна тристороння соціально-економічна рада, створена Президентом України як постійно діючий орган, проводяться двосторонні та тристоронні зустрічі соціальних партнерів».

Насамкінець заступник Голови ФПУ зауважив, що 100 днів безпрецедентної, незаконної, агресивної та неспровокованої війни дали нам кілька уроків. Один із них у тому, що сучасна система міжнародного права та безпеки зовсім не готова до такого типу міжнародної поведінки одного із засновників цієї системи. Коли в березні ми ініціювали питання виключення Росії з МОП за безпрецедентне грубе порушення статутних документів МОП, ми отримали відповідь, що Статут МОП не передбачає такої процедури. Але сьогодні ми ясно бачимо, що не лише уряди, а й соціальні партнери заражені вірусом порушення міжнародного права та зневажання його принципів.

Отже, задля забезпечення соціальної рівності та захисту прав працівників в усьому світі Статут МОП, як і будь-який нормативний акт має відповідати потребам людей та народів. І якщо ці документи не можуть знайти вирішення критичної фундаментальної проблеми, вони мають бути переглянуті та змінені якнайшвидше. Інакше вся система буде зруйнована.

Прес-служба НТСЕР