понеділок | 27 березня 2023 | 12:43
18.06.2022

Європейська комісія рекомендувала надати Україні офіційний статус кандидата на вступ до Європейського союзу

NTSER

Європейська комісія рекомендувала надати Україні офіційний статус кандидата на вступ до Європейського союзу. Відповідне рішення було схвалене 17 червня у Брюсселі.

«Ми рекомендуємо надати Україні статус кандидата, розуміючи, що в країні буде проведено низку важливих реформ. Україна чітко продемонструвала відданість європейським цінностям і стандартам. І почала перед війною свій шлях до ЄС», – сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що Україна все ще має виконати великий обсяг роботи, щоб просуватися далі шляхом європейської інтеграції. При цьому Президент Єврокомісії визнала, що впродовж минулих восьми років Україна послідовно просувалася шляхом реформ та наближалася до стандартів Євросоюзу. Зокрема, Україна виконала близько 70% acquis communitaire Євросоюзу, провела важливі реформи децентралізації та регіонального розвитку, підтвердила стійкість демократичного устрою та провела успішні вибори, демократичність яких була підтверджені БДІПЛ-ОБСЄ. Україна провела успішну адміністративну реформу, досягла хороших показників у системі освіти, набула авторитету однієї з найбільш розвинутих країн у вимірі цифровізації.

Прес-служба НТСЕР