п'ятниця | 2 жовтня 2020 | 02:03
06.08.2015

Нацбанк України: соціальний захист громадян погіршився

Доходи українців падають, зарплати та пенсії не проіндексовані. Індекс Кейтца, що відображає рівень соціального захисту населення, у травні 2015 року знизився до 30,1% із 35,5% у травні 2014 року. Це свідчить про погіршення соціального захисту громадян. Як повідомляє УНІАН, про це йдеться в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України, опублікованому на сайті регулятора.

За інформацією НБУ, основними причинами зниження індексу залишалися незмінні соціальні стандарти (мінімальна заробітна плата на рівні 1,218 тис.грн. з грудня 2013 року) на тлі продовження зростання номінальної середньої заробітної плати.

Як повідомляв УНІАН, український уряд планує провести індексацію заробітних плат і пенсій до кінця цього року, для чого необхідно виділити з державного бюджету 12 млрд.грн.

Індекс Кейтца являє собою співвідношення розміру мінімальної заробітної плати і середньої заробітної плати на одного штатного працівника. У країнах Західної Європи органи управління використовують цей індекс як один із показників ефективності подолання бідності. Рекомендоване Міжнародною організацією праці значення показника становить 50%, а Європейським Союзом - 60%.

Детальніше читайте на УНІАН:http://economics.unian.ua/finance/1107453-natsbank-zayavlyae-pro-pogirshennya-sotszahistu-ukrajintsiv.html

Джерело: ФПУ