четвер | 30 червня 2022 | 16:47
11.04.2019

100 років за день - МОП охоплює земну кулю ,,віртуальним” туром.

NTSER

Міжнародна організація праці (МОП) одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій, була заснована у 1919 році згідно з Версальським мирним договором.
Сьогодні, 11 квітня 2019 року Світ відзначає річницю заснування МОП - спеціалізованої установи Ліги Націй та Організації Об'єднаних Націй, що була створена для підтримки міжнародного співробітництва задля забезпечення миру у світі та зменшення соціальної несправедливості за рахунок поліпшення умов праці.
Основними стратегічними цілями МОП є сприяння реалізації основоположних принципів та прав у сфері праці, створення більш широких можливостей для жінок та чоловіків з метою забезпечення гідної зайнятості та отримання належної заробітної плати, підвищення ефективності соціального захисту для всіх верств населення, а також зміцнення трипартизму та соціального діалогу.
Навіть сьогодні цілі та завдання організації залишаються актуальними. Міжнародні норми у сфері праці (конвенції МОП), до ратифікації яких прагне і Україна, слугують доказом для вдосконалення законодавства.
Україною вже ратифіковано 71 конвенцію МОП. Ряд конвенцій знаходиться на етапі розгляду та прийняття. МОП надає активну підтримку для вдосконалення трудових норм та практик в Україні з 1996 року через реалізацію проектів технічного співробітництва.
ЖЕНЕВА (Новини МОП) - У 100-річному віці МОП є не лише найстарішою спеціалізованою організацією ООН, але й зростає серед тих, хто має найбільше охоплення.
Визнаючи цю особливу силу, МОП відзначає свій Столітній ювілейний день ,,віртуальним” Глобальним турне, що транслює спеціальні події Столітнього ювілею.
Результатом буде захоплююча багатонаціональна, багатомовна і мультикультурна подорож по світу робочих тем - минулого, сьогодення і майбутнього, що буде супроводжуватись музикою, танцями, повітряними кулями і святковим тортом.
,,Веб-трансляція продемонструє унікальну широту та обсяг роботи МОП”, - сказав Мартін Мерфі, директор Департаменту зв'язку МОП, який організовує тур. ,,Це ідеальний спосіб відзначити вплив, який має МОП, і дати нам змогу побачити наші плани на майбутнє”.
Святковий Тур розпочнеться там, де офіційно розпочинається Всесвітній день, на Міжнародній лінійці дат на Фіджі, де офіс МОП Сува відповідає за діяльність у 11 країнах-членах Тихоокеанських островів.
Як і всі туристичні напрямки, у Суві відбудуться основні заходи МОП - представники урядів, профспілок та роботодавців об'єднаються на рівних умовах, як це робиться за рішеннями МОП. У Суві до них приєднаються Президент Фіджі та меланезійські та полінезійські артисти.
Наступна зупинка - Маніла. Продюсери Global Tour продемонструють місцеві сильні сторони, а Філіппіни - з репутацією таланту розваг світового класу - почнуть з тіньової гри від Ель-Гамма Пеннумбра, грандіозних чемпіонів з телешоу ,,Азіатське телебачення”. спеціально створений показ, який використовує пісню МОП ,,Століття”, ,,We are got a Vision” (у нас є бачення).
Далі, прямий ефір переходить до Пекіна, Бангкока, Дакки, Коломбо, Нью-Делі, Преторії, Антананаріву, Москви, Аммана, Бейрута і Каїра, де на фоні 4000-річних пірамід відбудуться промови та музичне святкування.
Потім екскурсія рухається через Брюссель і Абіджан - на свій п'ятий континент, Америку. Після подій у Бразилії та Буенос-Айресі вона повертається на північ, через Філадельфію до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку, для того, щоб обговорити, як МОП може найкраще працювати з іншими частинами міжнародної системи.
Зупинка в Мехіко і, після 23-годинного вихору, веб-трансляція приїжджає відпочивати в Перу в регіональне бюро МОП для Латинської Америки і Карибського басейну.
Там на офісній будівлі МОП буде відкрито фреску, що гарантує, що досягнення минулого стають постійно видимими, щоб надихнути тих, хто будує світ праці наступні сто років.
Всесвітня веб-трансляція з нагоди святкування сторіччя МОП з Києва розпочнеться о 16.00 за місцевим часом, яка охопить 24 представництва протягом 24 годин та продемонструє різноманітність роботи МОП (https://www.ilo.org/100/tour).

 Неофіційний переклад

https://www.ilo.org/global/about-the-ilo/newsroom/news/WCMS_676757/lang--en/index.htm

Прес-служба НТСЕР