четвер | 30 червня 2022 | 15:55
01.08.2019

1 серпня 2019 року відбулося 4 засідання Наглядової ради Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці».

Засідання провела голова наглядової ради, заступник Мінсоцполітики Ольга Крентовська. В рамках проекту фактично обговорювали весь спектр проблем та питань в сфері БГП в Україні станом на теперішній час.
- Національний план дій із подолання незадекларованої праці (проект розпорядження КМУ);
- валідація Білої книги та подальші кроки щодо реформування системи БГП та імплементації директив ЄС;
- підсумки навчального візиту до Португалії; - навчання інспекторів праці;
- комунікаційна стратегія подолання незадекларованої праці.
Є хороша новина: Проект МОП буде продовжено на наступний період за фінансової підтримки ЄС. Високу оцінку їх роботи заслужено отримали координатори проекту Антоніу САНТУШ (до речі, відзначений спеціальною нагородою журналу Охорона праці в 2019 році за особистий внесок в впровадження ризикоорієнтованого підходу з БГП) та Софія ЛИТВИН. Дійсно, проведена колосальна робота щодо аналізу вітчизняного законодавства, підготовлено Білу книгу, проведено багато семінарів, тренінгів, конференцій. Пересвідчився, що соціальні партнери можуть досягати узгоджених підходів в законотворчості. Цікава активна позиція Крентовської Ольги: треба рухати справу, не чекаючи змін в уряді, багато напрацювань в рамках трудового законодавства не можна відтермінувати. Час можна втратити, поки нове політичне керівництво розбереться в суті питань. Особливо це стосується проекту нового закону про охорону праці (безпеку праці та здоров'я працівників), трудового кодексу. Так, цих рішень чекає суспільство.

Фотострічка: