неділя | 25 вересня 2022 | 05:50
05.03.2015

Агентство з модернізації України

Україна переживає найскладніші гуманітарні, політичні та економічні випробування за весь час недовгої історії її незалежності. Агентство з модернізації України, засноване у Відні 3 березня 2015 року, зробить свій внесок у відновлення політичної стабільності та економічної конкурентоспроможності країни. Це важливий крок на шляху України до європейського майбутнього і альтернатива панівному нині насильству і деструкції. Це також серйозний знак європейської солідарності.

З метою обговорення та розробки необхідних реформ для України, Німецько-Український форум ініціював восени 2014 року "Віденські круглі столи" на високому рівні. Численні пропозиції перших круглих столів щодо конституційної реформи, децентралізації, економічної політики і зовнішньої торгівлі з Європейським союзом і Євразійським економічним союзом пізніше знайшли своє відображення в результатах Мінських переговорів. В українському громадянському суспільстві широко вітали Віденський процес. Федерація роботодавців України та профспілки України запропонували створити Агентство з модернізації України, щоб продовжити і інституціоналізувати реформаторські зусилля учасників "Віденських круглих столів".

Видатні діячі з різних європейських країн під егідою Агентства підтримуватимуть зусилля українського народу з реформування країни і розроблять протягом 200 днів пропозиції щодо комплексної модернізації України. Ця програма модернізації включатиме в себе основні положення, що мають вирішальне значення для майбутнього України: від реформ Конституції, правової системи і державних інститутів до інтеграції в Європейський союз, боротьби з корупцією, питань фінансового сектора, системи управління та оподаткування, модернізації економіки, торгівлі і охорони здоров'я. З початком впровадження реформ буде створено Український фонд відновлення з метою підтримки сталого розвитку економіки та інфраструктури.

Україна вибрала європейський шлях. Однак Росія була і залишається нашим найбільшим європейським сусідом, який має глибокі історичні та культурні зв'язки з Україною. Тому ініціатори створення Агентства з модернізації України також хочуть зробити свій внесок у нормалізацію відносин з Росією. Меморандум першого круглого столу у Відні затвердив, що стабілізація ситуації в Україні та реформи є спільним інтересом ЄС і Росії. Для успішного економічного розвитку Україні, в свою чергу, необхідна тісна співпраця з обома економічними зонами – Європейським союзом та Євразійським економічним союзом.

З Відня простягається ідея миру, поваги до міжнародного права та реконструкції України.

Проф. Р.Лінднер    К.-Г. Вельман     Лорд Різбі      Б.-А. Леві

Довідково. Представники Франції, Німеччини та Великобританії підтримали пропозицію Федерації роботодавців України та профспілок, і створили Агентство модернізації України. Через 200 днів агентство представить чіткий комплексний план модернізації України. За результатами форуму "Україна завтра", який пройшов у Відні 3 березня 2015 року, підписи під Декларацією про створення агентства поставили голова Німецько-украхїнського форуму Райнер Лінднер, голова Німецько-Української парламентської групи, депутат Бундестага Карл-Георг Вельман, французький громадський діяч, філософ і публіцист Бернар-Анрі Леві та член палати лордів британського парламенту лорд Річард Різбі. План модернізації України будуть готувати вісім відомих європейських політиків та бізнесменів, які очолили напрямки євроінтеграції України, з охорони здоров'я, фінансам та податкам, економіці, торгівлі, конституційнійреформі, та юриспруденції, протидії корупції та застосування законів.

Джерело: ФРУ