четвер | 30 червня 2022 | 15:40
10.08.2015

Президент підписав низку законів з податкової лібералізації

У п'ятницю, 7 серпня, президент Петро Порошенко підписав низку законів про зміни до Податкового кодексу, повідомив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків.

Зокрема, підписано закони Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення, Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків і Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій.

 "Це досить резонансні закони. Ми отримали багато звернень щодо них, у тому числі і прохання накласти вето, оскільки, нібито, український малий та середній бізнес не готовий до такої лібералізації Однак президент має чітку позицію - Фіскальний тиск повинен зменшуватися, а податкове законодавство - лібералізувати ", - зазначив Шимків.

У свою чергу голова комітету парламенту з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна пояснила, що підписаним законом національний механізм встановлення трансфертних цін для податкових потреб приведений у відповідність із загальноприйнятою у світі системою. "Законом змінюються параметри контролю відповідності ринкових цін таким чином, що гарантовано звільняє суб'єктів малого та середнього бізнесу від обтяжливих фіскальних процедур. Збільшено "Поріг" операцій визнаних контрольованими, якщо одночасно виконуються наступні умови: з 20 до 50 млн грн річного доходу платника податку і з 1 до 5 млн грн обсяг операцій платника податків з одним контрагентом", - пояснила вона.

У той же час закон про зниження податкового тиску на бізнес передбачає цілий ряд поправок, покликаних спростити роботу підприємців.

Нагадаємо, 10 липня Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус заявив, що виступає за скасування податкових пільг для будь-яких видів бізнесу та адміністративних одиниць, включаючи вільні економічні зони та індустріальні парки.

Джерело: ФРУ