п'ятниця | 4 грудня 2020 | 03:08
29.04.2015

ДІЛИМОСЯ ДОСВІДОМ ІЗ ПОЛЬСЬКИМИ КОЛЕГАМИ

Нещодавно у місті Казімєж Дольни Республіки Польща відбулася міжнародна конференція «Гарантії для молоді і нові інструменти ринку праці – шанс для розвитку підприємництва серед молоді». Організаторами заходу стали Міністерство праці та соціальної політики спільно із об’єднанням Воєводських бюро праці Польщі.

Учасники конференції обговорили позитивні та негативні аспекти ставлення роботодавців до молодих працівників, оцінили ефективність інструментів, які застосовуються у роботі із молоддю, визначили пріоритетні напрями для підготовки молоді до бізнесової діяльності.

Для Волині тема розвитку підприємництва є теж досить актуальною і потребує нових підходів. Служба зайнятості постійно працює над пошуком ідей для бізнесу, впроваджує освітні проекти, які спонукають до самозайнятості, залучає партнерів для активної роботи у напрямку розвитку малого підприємництва на теренах області, особливо сільськогосподарських її районів. Найбільш важливою залишається робота з молоддю, яка найбільше потерпає від безробіття і потребує особливої уваги та підтримки. Отож, директор Волинського обласного центру зайнятості на запрошення організаторів заходу стала не лише учасником міжнародної конференції, а й доповідачем на тему: «Еміграція молодих людей з України на європейські ринки праці – шанси та загрози».

Раїса Євгенівна поділилася досвідом діяльності центрів кар’єри, які діють у вищих навчальних закладах області. Це, за її словами, саме ті майданчики, що допомагають молоді покроково спрямовувати свої зусилля у напрямку до власного бізнесу, дають поштовх до отримання необхідних для започаткування власного бізнесу знань і вмінь.

Директор обласного центру зайнятості окреслила також спільну діяльність із польськими колегами, партнерами із громадських організацій, кадрових агенцій, засобів масової інформації щодо попередження нелегальної трудової міграції, протидії торгівлі людьми, розширення знань молоді про потреби українського ринку праці.

Такі конференції і спілкування із закордонними колегами дають змогу фахівцям служби зайнятості бути готовими до впровадження європейських традицій зайнятості та освіти, сприяють пошуку нових форм діяльності для забезпечення волинян ефективною зайнятістю, удосконалюють методи, які застосовує служба зайнятості у роботі з різними категоріями населення.

Джерело: Державна служба зайнятості